Úřednice přeskočila ministra, podepsala za něj rozhodnutí
- jancerman89
- Apr 4
- 2 min read
Víte, že je možné, aby rozhodnutí statutárního orgánu dle zákona může podepsat i úřednice "v potravinovém řetězci až na 5. místě" Ministerstva zdravotnictví ČR?
NEMŮŽE
Vedle ministra mohou podepisovat v nepřítomnosti ministra jeho náměstci, ředitelé sekcí, ředitelé odborů, vedoucí oddělení, tedy pověření vedoucí pracovníci, ale dle organizačního řádu a podpisového řádu, a to v prvostupňových rozhodnutí.
Pokud jde o rozhodnutí o rozkladu (odvolání proti dřívějšímu rozhodnutí), o kterém ze zákona rozhoduje ministr:
Ministr zdravotnictví: podepisuje konečné rozhodnutí na návrh rozkladové komise.
Pověřený náměstek: V době nepřítomnosti ministra může rozhodnutí podepsat náměstek, který je k tomu určen v zastupovacím schématu ministerstva.
Státní tajemník: Může podepisovat v rozsahu svých pravomocí daných zákonem o státní službě, pokud se věc týká i personálních aspektů ve státní správě.
Vrátíme-li se k bodu prvnímu, tedy k ministrovi zdravotnictví v rozkladu (tedy odvolání proti rozhodnutí Krajského úřadu), podepisuje jen ministr a to na základě návrh rozkladové komise, tedy vedoucí rozkladové komise Mgr. Denisa KOPKOVÁ a to dle Příkazem ministra č. 30/2021.
Účelem zřízení rozkladové komise je dle správního řádu je zahajování a projednání rozkladů proti rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví a podnětů k zahájení přezkumného řízení ve věcech pravomocných rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví.
Rozkladová komise formuluje a přijímá usnesení, v rámci nichž navrhuje ministru zdravotnictví, jak v projednávané věci rozhodnout.
TEDY NIKOLI PODEPISOVÁNÍ ROZHODNUTÍ, ALE JEN FORMULOVÁNÍ A PŘIJÍMÁNÍ USNESENÍ,V RÁMCI NICHŽ NAVRHUJE MINISTRU ZDRAVOTNICTVÍ.
I přes to, Mgr. Denisa KOPKOVÁ podepsala dne 4. 7. 2023 rozhodnutí o odejmutí poskytování zdravotní péče spol. ProŽivot sro. v Českých Budějovicích a tím zamezila zdravotní péči nejen obyvatelům 40 tis. sídliště Máj. Tito pacienti stále nemají svého lékaře a trpí bolestmi, které ohrožují jejich zdraví a život.
Překročil svou pravomoc tehdejší ministr zdravotnictví MUDr. Vlastimil Válek?
Překročila tedy svou pravomoc Mgr. Denisa KOPKOVÁ jako řadová úřednice MZ ČR?
Překročila tedy svou pravomoc ředitelka právního odboru JUDr. et Mgr. Barbara Lindová, která taktéž nemá pravomoc podepisovat formulované a přijaté usnesení oddělení Mgr. Denisy Kopkové?
Na čí popud tak činila a "dávala všanc svou kariéru" pro toto jednání?
Existují vazby Mgr. Denisa KOPKOVÁ na jihočeský kraj?





Comments